Aphelandra Squarrosa - Zebraplant
129 ,99 TL
Aynı Gün Teslimat
Güvenilir Alışveriş
12 Aya Varan Taksit

ÜRÜN DETAYI

Ürün Açıklaması

Aphelandra Squarrosa - Zebra bitkisi - (alt) tropikal Amerika'dan gelir. Bitki, iklimimizde saksı bir salon bitkisi olarak tutulur.

Bu güzel Zebra Bitkisi muhtemelen en çok beyaz çizgili yeşil yaprakları ve hoş turuncu sarı çiçekleri ile tanınır.

Saksı Çapı : 13 cm 

BAKIM İPUÇLARI
1. Aydınlık veya karanlık bir yer.
Bu bitki çok kolaydır ve hem aydınlık hem de karanlık bir yerde durabilir. Bitkinin taslakta olmadığından ve 10 derecenin altına düşmediğinden emin olun.
İdeal sıcaklık 18-22°C, minimum 10°C

2. Nemli tutun, saksı toprağı kurumamalıdır:
Aphelandra'yı düzenli olarak sulayın. Özellikle bitki çok fazla güneş ışığı alıyorsa, çok suya ihtiyacı vardır. Aphelandra tropikal bir bitkidir ve bu nedenle nemi de sever. Kuraklığa gerçekten dayanamaz, ancak bitki ıslak ayakları da sevmez. Haftada yaklaşık 3 kez su, su miktarı tencerenin boyutuna bağlıdır, ancak her durumda saksı toprağının nemli kaldığından emin olun. Sadece saksı toprağının üzerine sulamak iyidir, ancak saksıyı birkaç dakika su tabakasına koymak da sulamak için iyi bir yoldur.

3. Eski Çiçekleri Kaldırın:
Yeterli ışık, su ve beslenme ile bir çiçek yaklaşık 6 hafta çiçek açar. Çiçek açmayı bitirdiğinde, bu eski çiçeği kolayca kaldırabilirsiniz. Bu güzel houseplantın tadını çıkarın!

Pruva Yazılım
Bu siteye devam ederek, size daha iyi bir çevrimiçi hizmet sunmak için çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. devamı Tamam