Ananas Bitkisi Aynı Gün Teslimat

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Ananas Bitkisi


Ananas Bitkisi

 

Ananas bitkisi, benzersiz görseli ve oksijen deposu olması nedeniyle çok sevilmektedir. Ananas bitkisi sanıldığının aksine bağ bahçe gereksinimi duymadan evlerde yetiştirilebilmektedir. Salon bitkileri arasında bulunan bitki yılda bir kez çiçek açmaktadır. Ananas kabuğunda bulunan eşsiz dokular ve sağlık kaynağı olması dolayısıyla bolluk ve bereket objesi olarak da kabul edilmektedir.

 Dekoratif Ananas Bitkisi Aynı Gün Teslim

Sıralama
Fiyat Aralığı

 Ananas Bitkisi Evde Yetiştirilir mi?

 

 Ananas bitkisi kolaylıkla evde yetiştirilebilen bir salon bitkisidir. Sıcak ülke bitkisi olarak tanınan ananas bitkisi bir meyve türüdür. Yüksek C vitamini içeren bir bitki olması dolayısıyla herkes tarafından sevilmektedir. Güney Amerika kökenli olduğu bilinen ananas bitkisi ilk olarak Brezilya’ da bulunmuştur. Ardından İngiltere Fransa ve tüm dünyaya yayılmıştır.

 

 Muhteşeme desenli kabukları ve şık görseliyle dekoratif bir meyve irisi olarak tanınmaktadır. Tek meyve olarak yetişen 35-40 cm boyundaki ananasın etrafında uzun yaprakları bulunmaktadır. Evlere paketli girebilen ananas bitkisini tanımak herkes için büyük bir kazanç olacaktır.

 

 Ananas Bitki Bakımı

 Ananas bitkisini evinde yetiştirmek isteyenler bu keyiften mahrum kalmamalıdır. Özellikle çocukların tanıması gereken ananas bitkisi tropikal bitkiler arasında bulunmaktadır. Salonbitkileri.com adresinden kolaylıkla edinerek herkes yetiştirebilmektedir.

 

 Üç ay ya da altı ayda bir çiçek açtığı bilinen ananas bitkisi nemli ortamları sevmektedir. Toprağı sulamakla kalmayıp yapraklarına da su püskürtülerek kuruması önlenebilmektedir. Aynı zamanda ışığı da seven ananas öğle güneşinden korunmalıdır. Bakımı;

 

 Ilık iklim bitkisi olduğundan ananas güneş ışından yararlanmalı fakat direk güneş almamalıdır.

 

 Kış ayları nem oranı yüksek olduğundan fazla sudan kaçınmalıdır.

 

 Ev ortamı sıcaklığı ve nemli tutulması yetecektir.

 

 Ananas bitkisi zamanla büyüyerek saksıdan taşabilmektedir. Böyle durumlarda saksı değişimi yapılmalıdır.

 

 Sulama sırasında toprağın tamamı ıslanmalı, saksı değişimi yaz aylarında yapılmalıdır.

 

 Ananas bereket ve bolluk simgesi olarak bilinmektedir. Bu nedenle de evlerde bulunması çok önemlidir.

 

 Ayrıca yüksek oranda oksijen ürettiğinden horlama dolayısıyla sağlıklı uyuyamayanlar için de şifa kaynağıdır.

 

 Bütün özellikleri ve muhteşem görseli için evlerinde dekoratif bir obje, şahane bir çiçek ve şifa kaynağı isteyenler hemen bir ananas bitkisi edinmelidir. Bakımı kolay varlığı ruhsal ve manevi zenginlik olarak bilinen ananas bitkisinin varlığı mutluluk kaynağıdır.