Aydınlatma Metni ve Gizlilik Politikası

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Aydınlatma Metni ve Gizlilik Politikası


6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU UYARINCA

KULLANICI AYDINLATMA METNİ VE GİZLİLİK POLİTİKASI

(“Aydınlatma Metni”, “Politika”)

SalonBitkileri İnternet Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi (“Salon Bitkileri”) kişisel verilerinizin hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, güvenli ve şeffaf bir biçimde işlenmesine büyük önem vermekte olup; işbu Aydınlatma Metni kişisel verilerinizin ne şekilde ve hangi amaçlarla işlendiğini ve bu konudaki tercihlerinizi nasıl yönetebileceğinizi açıklamak amacıyla hazırlanmıştır. Aydınlatma Metni’nde tanımlanmayan ifadelerin yorumlanmasında Site’de yayımlanan kullanıcı sözleşmesindeki ve mesafeli satış sözleşmesindeki tanımlamalar dikkate alınacaktır.

Aşağıda, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) uyarınca, www.SalonBitkileri.com (“Site”) kapsamında üye olarak “kullanıcı” sıfatıyla veyahut üye olmaksızın Site üzerinden mesafeli satış sözleşmesi akdetmek benzeri işlemleriniz esnasında kişisel verilerinizin veri sorumlusu Salon Bitkileri tarafından hangi amaçlarla işlendiği ve aktarıldığına ve kişisel verilerinize ilişkin haklarınıza dair detaylı açıklamaları bulabilirsiniz.

Site’yi kullanırken kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Ancak, lütfen unutmayınız ki hiçbir sistem tamamıyla güvenli değildir. Verilerinizi korumak için gerekli tüm adımları atsak dahi daima, güvence dışında kalma ihtimaliniz söz konusudur. Bu sebeple kişisel verilerinizi paylaşırken çok dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Şirket tarafından talep edilen veriler dışında Şirket’in talebi olmaksızın sizin tarafınızdan iletilen verilerin işlenmesi ise işbu Politika kapsamında Şirket tarafından işlenen kişisel veriler olarak sayılmayacaktır. Bu sebeple e-posta ile mesaj yoluyla veya herhangi başka bir iletişim kanalıyla sesinizi, görüntülerinizi (sipariş kapsamında 3. kişi alıcıya mesaj olarak video gönderilmesi hali dışında) ve sayılanlarla sınırlı olmaksızın Şirket tarafından talep edilmeyen diğer kişisel verilerinizi paylaşmamanız gerektiğini önemle ihtar ederiz.

a)Şirketimiz hangi kişisel verilerinizi, hangi yöntemlerle elde etmektedir?

Şirketimiz;

(i)Site’ye üye olmanız halinde adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, cep telefonu numaranızı, doğum tarihinizi, cinsiyetinizi Site’ye üyelik işlemleri esnasında Site aracılığıyla,

(ii)Site’ye üye olma işlemleri ve Site’de sunulan hizmetleri üye olmaksızın kullanma işlemleri esnasında Site kapsamında çerez yoluyla işlenen (detaylı bilgiye Site’de yer alan “Salon Bitkileri Çerez Politikası” metninden ulaşabilirsiniz) IP adresi bilgileri, internet sitesi giriş çıkış bilgileri, şifre ve parola bilgileri gibi işlem güvenliği verileri,

(iii)Site üzerinden mesafeli satış sözleşmesi akdetmek suretiyle sipariş vermeniz halinde;

•Üye olmaksızın sipariş veriliyorsa adınız, soyadınız,