Güzel Sözler ve Hediye Çiçekler
Aynı Gün Teslim Bitki, Orkide, Çiçek ve Hediyeler
bitki ara sepet

Güzel Sözler


Güzel Sözler

 

Şüphesiz dünyanın her yerinde ve her dilinde güzel sözler veya iltifat içeren sözler herkesi etkiler. Hatta yerinde söylenmiş bir güzel söz deyim yerindeyse söylenen kişiyi mest edecek güce sahiptir. Özellikle bu güzel sözler beklenilen kişiden geldiğinde insanı daha da mutlu eder. Belki insanın bütün gününü belki de bir ömrünü güzelleştirir.

 

 Şunu da eklemek gerekir ki güzel sözler sadece duygusal ilişkiler de değil bazen resmi ilişkilerde bazen aile içinde kullanılabilir. Bir patron çalışanını motive etmek için veya bir öğrenci öğretmenine olan saygısını belirtmek için, bir baba veya anne çocuklarına olan sevgilerini göstermek için bu sözlere başvurabilir.

 

 Tabii ki bu güzel sözler söylenirken kime söylendiği konusunda da dikkat etmek gerekir. Yanlış anlaşılmaya yol açacak şekilde kullanmaktan kaçınılmalıdır. İkili ilişkilerde kullanılabilecek bazı güzel sözler aşağıdaki gibidir.

 

 Duygusal İlişkilerde Kullanılabilecek Bazı Güzel Sözler

 

 Eğer bir şair olsaydım seninle tanıştıktan sonra kalemimi kırardım çünkü sen yazılmış en güzel şiirsin.

 

 Öyle muhteşemsin ki, gerçek olduğunu düşünmek bile insanı mutlu ediyor.

 

 Seni tanıdığım günü asla unutmayacağım çünkü o gün benim yeniden doğduğum gündür.

 

 Nerede olursan ol, ne yaparsan yap ben her zaman seni sevmeye devam edeceğim.

 

 Eskiden kış ayları çok soğuk derdim, kışlardan nefret ederdim. Sen hayatıma girince kışım bile bahar oldu.

 

 Benimle olduğun için sana ne kadar teşekkür etsem az. Sana sevgimi gönderiyorum, umarım ömrümün sonuna kadar ellerimiz hiç ayrılmaz. Söz veriyorum, seni asla yarı yolda bırakmayacağım.

 

 Ömrüm boyunca bakmaya doyamayacağım tek insan sensin.

 

 O kadar şanslıyım ki bazen ben bile şaşırıyorum. Seninle karşılaşacak ne iyilik yaptığımı bilmiyorum.

 

 Seni o kadar çok seviyorum ki yanımdayken bile seni özlüyorum. Hele sen yanımda yokken seni özlemek şöyle dursun kendimi yapayalnız ve eksik hissediyorum. İyi ki varsın, iyi ki hayatımdasın.

 

 Günaydın dünyanın en güzel sevgilisi. Bu çiçekler senin için, umarım bu çiçekler gibi parlak olan yüzün asla solmaz.

 

 Dünyanın en muhteşem sevgilisi; iyi ki doğdun, iyi ki hayatıma girdin. Seninle tanışmasaydım ne yapardım bilmiyorum. Ömrümüzün sonuna kadar her doğum gününde yanında olmak, elini tutmak istiyorum.

 

 Aile İçinde Kullanılabilecek Bazı Güzel Sözler

 

 Canım annem, yanında olamasam da kalplerimiz her zaman bir atıyor. Seni özleyen ve her zaman düşünen çocuğun. Sevgilerle…

 

 Canım babam, benim babam olduğun için çok şanslıyım. Allah seni başımızdan eksik etmesin. Yanında olmasam da her zaman kalbimdesin. Seni çok seven çocuğun…

 

 Canım oğlum/kızım, senin gibi bir evlada sahibi olduğum için dünyanın en şanslı babasıyım/annesiyim. Ömrümün sonuna kadar seni karşılıksız seveceğim ve destekleyeceğim.

 

 Biricik anneciğim, bu anneler gününde yanında olamadım ama sanma ki aklımda değilsin. Seni her zaman düşünüyorum. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

 

 Canım Kardeşim, bugün her ne kadar yan yana olamasak da her zaman kalbimde olduğunu unutma. Seni çok seviyorum.

 

 Canım ablacığım/abiciğim, seni çok özlüyorum. Senin kardeşin olduğum için çok mutluyum.

 

 Resmi İlişkilerde Kullanılabilecek Bazı Güzel Sözleri

 

 Değerli arkadaşım; sen okulda da her zaman başarılıydın eminim ki yeni işinde de çok başarılı olacaksın, yeni işini tebrik ediyorum.

 

 Çok kıymetli meslektaşım, yeni görevinin sana şans getirmesini diliyorum. Başarılar…

 

 Değerli mesai arkadaşlarım, iş yerinde gösterdiğiniz performans için sizlere teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.

 

 Çok kıymetli öğretmenim, beni yetiştirdiğiniz için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizin öğrenciniz olduğum için çok mutlu ve çok gururluyum.