Sevgiliye Güzel Sözler ve Şiirler Hediye Çiçekler
Aynı Gün Teslim Bitki, Orkide, Çiçek ve Hediyeler
bitki ara sepet

Sevgiliye Güzel Sözler


Sevgiliye Güzel Sözler

Dünyada her şey sevgi için yaratılmıştır desek yalan söylemiş olmayız. Her insan bir eş bulur kalbine. Sevgili, sevgiye dair olan şeylerin toplamıdır. Bazen sevgiliye güzel sözler söylemek isteriz. Bazen bir kartpostal eşlik eder cümlelerimize bazen bir mektup. Sevgiliyi mutlu edecek asıl şey ise hediye yahut bir beklenti değil yalnızca sevgi dolu sözlerdir çoğu zaman.

Bazen küçük bir kâğıda iliştirilir küçük notlar bazen bir şarkı eşlik eder ruhunuzu karşınızda ki kişiye anlatmaya. Kalp dilini anlatmak için kalem aracı olur, dil aracı olur, göz aracı olur. Gerçek şu ki herkes duymak, okumak bilmek ister ne kadar sevildiğini. Sevgiliye güzel sözler her zaman önemlidir bu sebepten.

İster kısa ister uzun uzun söylensin cümleler. Kimi zaman sadece bir kelime bile yeter sevgiliyi mutlu etmek için. Fakat iletişim önemlidir. Eğer siz söylemezseniz hissettiklerinizi bazen karşıda ki hiç bir şey anlamaz ve sitem edebilir. Günün her hangi bir saatinde aklınızda olduğunu bildirmek isterseniz, sevdiğinizin yüzünde tebessüm görmek isterseniz ya da göndereceğiniz çiçek, hediye için not eklemek isterseniz birkaç küçük cümle onun günün devamını daha mutlu geçirmesine sebep olacaktır.

Sevgiliye Söylenecek Güzel Sözler

Bu dünyada seni düşünmeden tek bir saniyem geçmiyor, düşünüp hatırlatamadığım tüm zamanlar için aklında bulunsun; seni seviyorum
Sen karşıma çıkan en değerli varlıksın. Senden daha değerli hiçbir şeyim yok. Kaybetmek istemediğim tek mücevherim sensin.
Seninle aldığım her nefes yeni ömürler vadediyor bana, her nefesimde içime siniyor kokun. Kokun tenimden ayrılmasın. Nefesim kesilene kadar seveceğim seni.

 

Bana katıldığın her yeni gün bir öncekinden daha güzel geçiyor. Güzelliğin ömrüme yansıyor.
Yanaklarına düştüğünde kıskandığım tek şey gözyaşın. Bu yüzden onlara sahip çık. Sen benim bu dünyada sahip olduğum tüm güzel şeylerin başlangıcısın

 

Benimle olduğun her gün için şükrediyorum. Sen benim kalbimin durduğu son duraksın.
 

Bana inandığın, bana güvendiğin ve bu yolculukla yanımda yürüdüğün için teşekkürler sevgilim. Sen başıma gelen sen güzel şeysin.
 

Bütün rüyalarım seninle, gerçeklerim ise bir tek senin düşüncelerin. Her zaman diliminde kalbimde ve aklımdasın bu aklından hiç çıkmasın.
 

Bu dünyada kaybetmeği göze alamayacağım tek kişi sensin. Her zaman yanımda, solumda ve sol yanımda kal. Seni çok seviyorum.
 

Senin cümlelerin kulağımda bir melodi gibi yankılanıyor çoğu zaman. Bitmesini istemediğim tek müzik senin kahkahaların.
 

Bütün hikâyelerimin başkahramanı, bütün kelimelerimin baş harfi sensin. Bitmesini istemediğim tek roman senin adın.
 

Sen benim bitiremediğim tüm cümlelerimsin.
 

Sevgili İçin Küçük Notlar

İçinizde birçok duygu var ama dile dökemiyorum diyenlerden misiniz? Duygular paylaşıldıkça güzelleşir. Dünyada görebildiğimiz, duyabildiğimiz tüm güzel şeyler sevgi ile yoğrulmuştur. Hiç yeteneğiniz olmadığını düşünebilirsiniz ya da kelimelerle oynamakta o kadarda iyi olmadığınızı ama bilmelisiniz ki bazen çokta edebi metine ihtiyacınız yoktur. Bazen tek kelime, bazen bir cümle yeter sevgilinizi mutlu etmeye.

Bazen bir şarkı sözü mesela, ya da gün içinde telefonuna atacağınız bir kısa mesaj yahut bir mail. Sadece iki kelime ile sevgilinizin gününü daha mutlu olduğu bir zaman dilimine dönüştürebilirsiniz. Biraz düşündüğünüzde sizin için ne kadar değerli olduğunu hissettiğinizde kelimeler bir anda dökülecektir.

Sevgiliye güzel sözler için en önemlisi aslında içinizden gelenlerdir. Bazen birkaç alıntı size yardımcı olacaktır. Birkaç şiir, birkaç roman belki. Ama hiç biri içinizden gelen kadar etkileyici olamayacaktır. İnsan duymak istediklerini söylemelidir bazen.

Sevgilinizi ne kadar sevdiğinizi, sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünmeniz sizi zaten en önemli şairlerden bile ayıracaktır. Kalp ile dil arasında ki bağlantı çoğu kitapta yazmaz ama ona sahip olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu düşündüğünüzde kalbinizdekiler mutlaka dilinize, kalbinize düşecektir. Aşk dünyanın her yerinde aynı dili konuşur. Lisanı aynıdır tüm hislerin.

Sen canımın en kıymetli tarafısın, sen bu dünyada canıma tek işleyensin. Gel ömrümü ömrüne katayım.
 

Bitirdiğim tüm kitaplardan bile daha etkileyici olan sensin. Tüm hayal kahramanlarından bile daha harikasın. Sen benim hayat ışığım, ışık kaynağımsın.
 

Öyle çok özlüyorum ki seni saatler saliselerimle yer değiştiriyor. Zaman geçmiyor. Sensiz takvim çok uzun. Bir türlü yaz gelmiyor.
 

Senin tarafından sevilmek sadece bir mutluluk değil aynı zamanda muhteşem bir hediyedir.
 

Sen çöllerde açan bir çiçek olsaydın solmaman için sürekli gözyaşlarımı feda ederdim yoluna.
 

Sen benim papatyam değil kardelenimsin. Hem zor hem öyle güzelsin.
 

Yanımda değilken rüzgâr getiriyor kokunu. Şimdi yine kokun geldi. Sahi özledin mi sende beni? Seni sevdiğimi aklından asla çıkarma sevgilim
 

Sen benim kalbimi kırsan bile sesim çıkmaz. Kalbimin hak sahibi sensin. Senden gelen her şeye razı kalbim.
 

Güneşim sensin. Sen uyandığında başlıyor günüm sen uyuduğunda sonlanıyor. Bu sonsuza kadar böyle gidecek. Seni seviyorum sevgilim
 

Herkes gitse ben senin yanına kalanım. Sol yanım, son yarım olarak kalacaksın. Günün her saat diliminde sesiniz duymak isteyen, yüzünü görmek isteyen her daim ben olacağım. Sonsuzluğun tek kanıtısın.
 

Şimdiye kadar ezberimdeki tüm şarkılar sana yazılmış sanki okuduğum tüm kitaplar, söylediğim tüm şarkılar sensin. Benim tüm benliğim sana dair.
 

Sessizliğim sevgidendir. Sevgiden anladığım tek kişi ise sensin. Yanımdan ayrılmadığın, kalbimde olduğun her an için şükürler olsun.
İzlediğim tüm filmlerde sana dair esintiler buluyor. En sevdiğim karakter sen oluyorsun her daim. Sen benim hikâyemin başrolüsün.
Benim baharlarım sen gülünce geliyor. Haydi, şimdi gülümse koksun bahar çiçekleri esintinde.
kadar güzelsin ki kıskanıyor tüm kuşlar seni. Deniz kenarında söylediler. Rüzgâr essin. Kokun gelsin.

 

Nice aşk romanları yazılmıştır sevgiliye. Birçok film çekilmiştir sevgili için. Oysa çoğu zaman birkaç kelimelik bir cümle yeter sevgiyi sevgiliye hissettirmeye. Sevgiliye güzel sözler söylemek kalbin kapılarını aralamaktır çoğu zaman. Bütün cümlelerde bulur insan öznesini, sevgili ise sevenin kelimelerinde bulur kendisini. Tek bir cümle söylemeden ya da duymadan hiçbir önemi yok sevmenin sevilmenin. Sevgi paylaşıldıkça çoğalır. Sevda dillere düşünce destan olur.

Bütün ömrün seni beklemekle geçmiş hiç haberim yokken. İyi ki geldin. Hoş geldin.

Bütün cümlelerim sana çıkıyor. Sen benim hayatımda ki en önemli şeysin. Kalbimin değdiği kalbimi attıransın.

Paylaştıkça çoğalıyor her şey. Sen tek paylaşamadığımsın.

Bu hayatta gördüğüm en güzel gözler senin gözlerin. En güzel kısmı da bu gözler sadece bana bakıyor.

Sen benim kalbimin en büyük sırrısın. Kimselerle paylaşamadığım kalp sancımsın. Yüzümü güldürebilen tek insan sensin. İyi ki varsın sevgilim.

Sen tüm cümlelerim toplamısın.
 

Bugün yine güne seni severek başladım. Ve gün ortası hala seni seviyorum. Gün sonunda da sevmeye devam edeceğim. En son güne kadar.
 

Duymayan kaldım mı sana olan hislerimi. Kaldıysa onlara da söyle. Tüm dünyanın duyabileceği şekilde söyleyebilirim. Seni Seviyorum
 

Cennet senin adın benim yolumda. Seninle ateşlerde bile yanmaya hazırım. Yine aklımdasın her zaman olduğun gibi.
 

Tüm günümü seni sevmekle geçiriyorum. Bunu birde sana hatırlatmak istedim. Seni seviyorum.