Bonsai Ağacı Çeşitleri Aynı Gün Teslimat Seçeneğiyle

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Bonsai Ağacı


Bonsai Ağacı

 

Salon bitkileri evde veya ofiste yetiştirilebilen bitkilerdir. Bu tür bitkiler çoğunlukla düşük ışık altında da yetişmeye müsaittir. Bunun yanında nem, sıcaklık ve aydınlık durumlarının kontrol altında tutulması da gerekebilir. Yaşam alanınızda estetik bir duruşu olan farklı renklerde, çiçekli ya da çiçeksiz bitkilerin yetiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Salon bitkileri hem dekoratif açıdan hem de mental dinginlik açısından çeşitli faydalar sağlayabilir.

Bonsai Ağacı ve Şık Dekoratif Aranjmanlar

Sıralama
Fiyat Aralığı

 

 Bahse konu bitkilere örnek verilebilecek çok sayıda çiçek, kaktüs, sukulent ve odunsu bitkiler bulunmaktadır. Bonsai ağacı olarak bilinen bitkiler de bu sıralamada yer alabilir. Özünde özel bir yetiştirme tekniği ile küçültülmüş ağaçlar olan bonsailer Japon kültüründe de önemli bir yere sahiptir.

 

 Bonsai Ağacı

 

 Çeşitli ağaçların minyatür hali olarak tarif edilecek bonsai ağacı ev, iş yeri veya ofis gibi kapalı ortamlarda bulundurulabilir. Bonsai ağacı olarak yetiştirilecek ağaç türü farklı yöntemler ve bazı ekipmanlar kullanılarak istenilen forma kavuşturulur. Kendisine özel bir saksısı bulunabilir. Saksının durumu bonsai ağacını yetiştiren kişinin de sanat anlayışını yansıtabilir.

 

 Bonsai Ağacının Özellikleri

 

 Bonsai ağacı doğal bir ortamda oldukça uzun süre yaşayabilir. Bu durum için yüzlerce yıl yaşayabilen bazı bonsai ağaçları da örnek verilebilir. Küçük ve estetik bir görünüme sahip olan bu bitkilerin bir diğer özelliği bazı türlerinin açık alanda da hayatta kalabilmesidir. Ancak her durumda bonsai ağacı bakımı ilgi ve özen gerektirmektedir.

 

 Bonsai ağaçlarının karakteristik özellikleri arasında ise estetik olarak çekici bir form, sağlam bir gövde, sık yaprak ve dallar, iyi bir kök sistemi ve doğru oranda besin desteği bulunur. Bonsai ağacının sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için gerekli olan özel bir toprak karışımı da bulunmaktadır. Bu karışım besinler açısından zengin olmalı ve nem seviyesi dengelenmiş olmalıdır.

 

 Bonsai Ağacı Temini

 

 Gerek salon bitkileri gerek bonsai ağacı birçok çiçekçiden veya online satış yapan mağazadan sipariş edilebilir. Bu noktada, salon bitkisi yetiştirmek ya da hediye etmek isteyen kişilerin uğrayacağı adreslerin başında salonbitkileri.com gelmektedir. Site üzerinden bonsai ağacı da dâhil olmak üzere çok sayıda bitki türünü inceleyip kolayca sipariş verebilirsiniz.