Difenbahya Camilla Bitki Türleri Aynı Gün Teslimat

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Difenbahya Camilla


Difenbahya Camilla

 

Difenbahya camilla tüm yaşam alanlarında kolay bir şekilde yetiştirilebilen bir bitkidir. Bu bitkinin küçük ve alaca yaprakları bulunur. Bulunduğu familyadaki bitkiler ile bakımı aynıdır. Difenbahya camilla yıllık otsu bitkiler arasında yer alır. Çiçek açma özelliği olmasa da yapraklarının güzel görünümü nedeniyle süs bitkisi olarak sıklıkla tercih edilir. Uzun ömürlü olan bitkinin aynı zamanda bakımı da son derece kolaydır.

 Camilla Çiçeği En Şık Dekoratif Bitki Türleri

Sıralama
Fiyat Aralığı

 Difenbahya camilla direkt olarak güneş ışığına tutulmamalıdır. Nemsiz ortamlara karşı narin bir bitki olduğu için bu ortamlara maruz kalması bitkinin zarar görmesine sebebiyet verir. Bazen aşağı gövdesinde bulunan yaprakların kuruması durumları söz konusu olabilir.

 

 Bu durumda kuruyan yapraklar temizlenmeli ve bakımları doğru bir şekilde yapılmalıdır. Difenbahya camilla zehirli bitkiler kategorisinde yer alır. Öz suyunun ele bulaşması halinde hızlı bir şekilde dezenfekte edilmesi gerekir.

 

 Difenbahya Camilla Özellikleri

 

 Difenbahya camilla ağlayan çiçek ismi ile de bilinir. Bu bitkinin ana vatanı Arjantin'dir. Yeşil ve beyaz, büyük, son derece gösterişli yaprakları vardır. Yapraklar canlı bir görünüme sahiptir. Bakımı oldukça kolay olan bitkinin 12 derece altında olmayan, direkt güneş ışığı almayan, aydınlık alanlarda yetiştirilmesi gerekir. Sulama işlemi toprağın üst yüzeyinin kuruması halinde gerçekleştirilmesi gerekir.

 

 Difenbahya camilla bitkisi mükemmel bir iç mekan bitkisi olması nedeniyle özel günlerde hediye olarak da tercih edilebilir. Uygun yetiştirme koşullarının sağlanması halinde hızlı bir şekilde gelişim gösterecektir.

 

 Difenbahya Camilla Bakımı

 

 Difenbahya camilla bitkisi çok fazla sulanması gereken bir bitki türü değildir. Toprağı çok fazla kurumadan sulama işleminin yapılmasına özen gösterilmelidir. Bu biti direkt olarak güneş ışığına ihtiyaç duymaz. Yarı aydınlık olan yerlerde sorunsuz bir şekilde gelişim gösterir. Soğuğa karşı dayanıklı olan bir süs bitkisidir.

 

 İyi bakılması halinde Difenbahya camilla 1 metreye kadar ulaşabilir. Nemli havaları seven bir bitkidir. İç ya da dış mekanlarda rahat bir şekilde bakılabilir. Soğuğa karşı dayanıklı olsa da 0 derecenin altında bitkinin kök kısmının zarar görmesi durumları söz konusu olabilir. İç mekanlarda oda sıcaklığında bakılması gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Yarı aydınlık ortamlarda rahat bir şekilde büyüyebilen bir bitki türüdür.