Difenbahya Çiçeği Aynı Gün Teslimat

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Difenbahya Tropik Snow


Difenbahya Bitkisi

 

Uzun ve iri yapraklarıyla oldukça güzel bir görünüme sahip olan difenbahyatropik bitkisi, evlerde ve iş yerlerinde yetiştirilebilmektedir. İhtişamlı görüntüsü nedeniyle iç mekanların dekorasyonunda da kullanılmaktadır.

Difenbahya Bitkisi Aynı Gün Teslim

Sıralama
Fiyat Aralığı

 

 Difenbahya Bitkisi Yetiştirmede Saksının ve Toprağın Önemi Nedir?

 

 Bu bitkinin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için hacimsel olarak geniş ve büyük saksılarda yetiştirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bu saksının alt tabanı bol delikli olması drenaj özelliği için oldukça önemlidir. Saksı içinde kullanılacak toprağın ise lifli ve iyi havalandırılmış olması difenbahyatropik bitkisinin çürümesine engel olmakta ve sağlığını korumaktadır. Bitkinin toprağa uygun bir şekilde yerleştirilmesi ve bakım yapılacak yeri sevmesi bitkinin gelişimi için önem taşımaktadır.

 

 Difenbahya Bitkisi Nerede Bakılmalıdır?

 

 Difenbahya güneş ışığını seven ve bakımı oldukça kolay olan bir bitkidir. Ancak güneşe doğrudan maruz bırakılmamalıdır, Pencere kenarından bir kaç metre içeride veya bir perde kenarında ışığı dolayılı yoldan alması sağlanmadır.

 

 Saksıda yetişen difenbahyatropik çiçeğinin yaprakları, çiçeğin gelişimi sırasında güneşe doğru eğilim göstereceğinden düzenli aralıklarla diğer bölgelerin güneşe doğru çevrilmesi gerekmektedir. Bu yöntem çiçeğin daha güzel bir şekilde gelişmesini sağlamaktadır.

 

 Difenbahya Bitkisi Nasıl Sulanmalıdır?

 

 Saksı toprağının çok fazla kurumasını beklemeden sulama yapmak gereklidir. Toprağın her bölgesine eşit olacak şekilde suyun verilmesine dikkat edilmelidir. Yaz aylarında haftada ortalama iki kez, kış aylarında ise haftada 1 kez sulama yapmak yeterli olacaktır. Sulama suyunun dinlendirilerek çiçeğe verilmesi de önemli bir detaydır.

 

 Difenbahya Bitkisi Çiçek Açar mı?

 

 Difenbahça bitkisi çok iyi bir şekilde bakıldığı zaman yaz aylarında çiçek açmaktadır. Bu çiçek yaprakların dibinden çıkarak uzun, ince ve lila rengindedir. Çıkan çiçek uzun süre dayanıklıdır ve hoş bir görüntüsü vardır.

 

 Difenbahya Bitkisi Faydası ve Zararı Var mı?

 

 İş yerlerinde ve evlerde çok yaygın olarak yetiştirilen difenbahyatropik, bulunduğu ortamın havasını temizleyerek ortamın havasını yenilemektedir. Güzel kokusu sayesinde psikolojik yönden insanlara iyi gelir. Bunun yanında yapraklarının zehirli olduğu bilinmektedir.

 

 Koparılan yapraklardan salgılanan zehrin ele bulaşması veya yenmesi durumunda temas ettiği bölgede ağrı ve şişme gibi etkilere sebep olmaktadır. Böyle bir durum yaşanması durumunda temastan hemen sonra bol suyla temas edilen yerin yıkanması gerekmektedir.