Evcil Hayvan Dostu Bitkiler
Aynı Gün Teslim Bitki, Orkide, Çiçek ve Hediyeler
bitki ara sepet

Evcil Hayvan Dostu Bitkiler


Renk
Ürün Çeşitleri
Renk
Ürün Çeşitleri

Ne İçin


 

 Eğer evinizde evcil hayvan besliyorsanız isteyebileceğiniz son şey hayvanlarınızın bitkilerinizden zehirlenmesi olacaktır. Bu nedenle bitki seçimi yaparken evcil hayvan dostu bitkiler tercih etmeniz gerekir.

 

 Evde hayvan besliyor olmak bitkilerden uzak durman anlamına gelmez. Ancak meraklı bir kedinin ya da köpeğin yolundan biraz uzaklaşabilmeniz için hangi bitkileri seçeceğinizi bilmenizde fayda vardır.

 

 Hayvanlar için güvenli olan bitkiler evcil hayvan dostu bitkiler olarak sınıflandırılmaktadır. Bu bitkilerin birçoğunun çiçekleri yenebilir. Dolayısıyla hayvanlarınız bitkileri yese dahi zarar görmezler. Önemli olan bitkilerinize böcek ilacı, yabani ot öldürücü veya mantar ilacı gibi zehirli kimyasallar kullanmamanızdır. Çünkü bunlar hem evcil hayvanınıza hem de size zarar verebilecek zehirlerdir.

 

 Kedi ve Köpekler İçin Güvenli 30 Bitki

 

 Bazı bitkiler, yutulduğunda evcil hayvanlar için toksik olabilir, bazen nöbetlere, titremelere veya daha kötü durumlara neden olabilir. En uslu hayvanların bile bir noktada ev bitkisinden bir ısırık alması kaçınılmazdır. Bu nedenle dört ayaklı dostlarımıza zarar vermeyecek olan bitkileri seçmemiz gerekir. İşte kedi ve köpekleriniz için güvenli olan evcil hayvan dostu bitkiler listesi:

 

 Afrika Menekşesi

 Gül

 Orkide

 Aslanağzı

 Salon Palmiyesi

 Boston Eğreltiotu

 Kurdele Çiçeği

 Staghorn Eğreltiotu

 Bahçe Çiçeği

 Aslanağzı

 Petunya

 Ayçiçekleri

 Zinyalar

 Gerbera Papatyaları

 Peygamber Çiçeği

 Leylak

 Frezya

 Petunya

 Zeytin Ağacı

 Yasemin

 Dua Çiçeği

 At Kuyruğu Palmiyesi

 Manolya

 Kuş Yuvası Eğreltiotu

 Reyhan

 Bambu

 Pancar Kökü

 Düğme Eğreltiotu

 Areka Palmiyesi

 Kalanşo

 

 Siz de salonbitkileri.com ile kendinize kedi ve köpek dostu çiçekler alabilir ya da çevrimiçi sipariş vererek sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Evcil hayvanı olan arkadaşlarınıza salonbitkileri.com’dan evcil hayvan dostu çiçekler göndererek onların gününü neşelendirebilirsiniz.

 

 Çiçek teslimatınız söz konusu olduğunda büyük bir titizlikle çalışıyor, çiçeklerinizi ücretsiz hediye paketi yapıyor ve sevdiklerinize çiçeklerin en kısa sürede teslim edilmesini sağlıyoruz.