Kraton Bitkisi Craton Aynı Gün Teslimat

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Kraton Bitkisi


Kraton Bitkisi

 

Kraton bitkisi iç mekanlarda sıklıkla tercih edilen süs bitkileri arasında yer alır. Bu bitki enerjisi ve güçlü yapısı ile bulunduğu ortamlara pozitif bir enerji verme özelliği ile de dikkat çeker. Bunun yanında Kraton bitkisi bulunduğu ortama hızlı bir şekilde adapte olma özelliğine sahiptir.

 Kırmızı Çizgili Kraton Bitkisi

Sıralama
Fiyat Aralığı

 Bitki gelişimini hemen her yerde rahat bir şekilde sürdürebilir. Sarı ve yeşil yaprakları ile oldukça şık bir görünüme sahiptir. Bu nedenle doğum günü, evlilik yıl dönümü, yeni iş gibi özel günlerde hediye olarak tercih edilen bir bitkidir.

 

 Kraton çiçeği bilimsel ismi Codiaeum Variegatum olarak bilinir. Bu bitki halk arasında mucize çalı ve kraton isimleri ile de bilinir. Sütleğengiller ailesinden olan bitkinin ana vatanı Güney Asya'dır. Bu bitki dünyada tropikal ya da subtropikal alanlarda son derece ünlü bir bahçe, park bitkisidir.

 

 Kraton bitkisinin farklı pek çok çeşidi bulunur. Bu çiçek, yapak şekli, rengi ve yüksekliği bakımından da farklılık gösterir. Doğal ortamında yaprak dökmez ve dik bir çalı şeklindedir.

 

 Kraton Çiçeği Özellikleri

 

 Kraton bitkisi fazla rüzgar sevmez. Bu sebeple bu bitkinin bakımında bu özelliğe dikkat etmek gerekir. Evde bakılan kraton bitkisinin soba ve doğalgaz gibi alanlardan uzak tutulması gerekir. Bitkinin bulunduğu alanlara pozitif enerji verme özelliği bulunur.

 

 Bakımı yeterli bir şekilde yapıldığında sağlıklı gelişim göstermesi halinde bitkinin uzunluğu 2,5 metreye kadar artar. Bu bitki direkt olarak güneş ışığını sevmez. Ancak sürekli olarak karanlık ortamlarda da tutulmamalıdır. Yarı gölge ve aydınlık alanlarda konumlandırmaya dikkat etmek gerekir. Aksi durumlarda büyümesinde yavaşlama oluşur ve gelişiminde çeşitli sıkıntılar meydana gelebilir.

 

 Kraton Bitkisi Bakımı

 

 Kraton bitkisi bakımından sulama son derece önemli bir konudur. Bu bitkinin sulanmasında periyodik bir düzen oluşturmaya dikkat edilmelidir. Bitkinin yaz aylarında sulama ihtiyaçları artar. Kış aylarında ise sulamasının daha az yapılması gerekir.

 

 Kraton bitkisi bakımından ışık miktarları da diğer bir önemli konudur. Işığın doğru bir şekilde ayarlanmaması halinde çiçekler sağlıklı bir gelişim gösteremezler. Bu sebeple bitkinin direkt olarak güneş ışığından uzak tutulması gerekir. Tüm süs bitkilerinde olduğu gibi kraton bitkisinin de besin değeri yüksek olan topraklarda yetiştirilmesi son derece önemlidir.