Dracaena Marginata Bitkisi ve Çeşitleri Aynı Gün Teslimat

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Marginata Bitkisi


Marginata Bitkisi

 

Marginata çiçeğinin Madagaskar ülkesine ait olduğu bilinir. Kuşkonmazgiller ailesine dahil olan bir bitki türüdür. Doğal alanlarında 5-6 metreye kadar büyüyebilme özelliği bulunur. Marginata bitkisi iri ve hoş yaprakları ile dikkat çeker.

Marginata Bitkisi İkili ve Üçlü Dikim Seçeneğiyle

Sıralama
Fiyat Aralığı

 

 Marginata çiçeği son derece zarif yapraklara sahiptir. İş yeri, ofis ve ev gibi ortamlarda sıklıkla tercih edilir. Yaşam alanlarının renklenmesine yardımcı olan hoş bir görünüme sahip olan bir saksı çiçeğidir. Gövde ve yaprak kısmı ise oldukça ince bir yapıdadır.

 

 Marginata Bitkisi Bakımı Nasıldır?

 

 Marginata bitkisi bakımı dikkat gerektirir. Bu çiçeğin bulunduğu konumun dikkatli bir şekilde seçilmesi son derece önemlidir. Gün ışığına doğrudan maruz kalması bitkinin zarar görmesine neden olur. Bitki çoğunlukla gün ışığına doğru yönelme gösterecektir. Bu sebeple gün ışığına bakan kısmının düzenli bir şekilde değiştirilmesi oldukça önemli bir konudur.

 

 Az ışıkta kalması halinde yeterince beslenememesi söz konusu olur. Bu durumda yapraklarda sararma ve çürüme gibi istenmeyen haller söz konusu olur. Marginata bitkisinin yaz aylarında haftada iki defa kış aylarında ise haftada bir defa sulanması önemlidir.

 

 Marginata bitkisinin çok fazla ya da çok az güneş ışığına bırakılmaması son derece önemlidir. Bu gibi durumlarda bitkinin büyümesi ve gelişmesi olumsuz bir şekilde etkilenir. Bunun haricinde rüzgar akımından uzak tutulması da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Bitki toprağı kurumadan yeniden su verilmemesine özen gösterilmelidir. Saksı toprağının parmakla kontrol edildikten sonra sulanmasına dikkat edilmelidir.

 

 Marginata Bitkisi Özellikleri

 

 Marginata bitkisi ısıya ve neme karşı dayanıklı olan bir bitki türüdür. İnce ve zarif yaprakları ile son derece hoş bir görünümü vardır. Ev ve iş yeri gibi alanlarda sıklıkla süs bitkisi olarak tercih edilir. Bunun yanında bu bitkinin zehirli bir tür olduğu da bilinmektedir. Bu nedenle kedi ve köpek gibi hayvanların bulunduğu alanlarda bakılmamalıdır.

 

 Marginata çiçeğinin çoğaltılması için öncelikle dalı kesilmesi ve temizlenmelidir. Dal üzerinde hiç yaprak kalmayacak şekilde temizlenmesinin ardından bu çiçek çoğaltılabilir. Marginata bitkisinin tohumunun ise ilkbahar döneminde ekilmesine özen gösterilmelidir. Bu bitkinin yetiştirilmesi için doğru saksının seçilmesi oldukça önemli bir konudur.