Dracaena Massengena Bitkisi Aynı Gün Teslim
Aynı Gün Teslim Bitki, Orkide, Çiçek ve Hediyeler
bitki ara sepet

Massengena


Massengena

 

Massengana bitkisi dekoratif bir çiçektir. İnce ve son derece güzel yaprakları bulunur. Bu nedenle ortamın genel ambiyansını güzelleştirecektir. Massengena bitkisinin havayı temizleme özelliği bulunur. Bu bitki Nasa'nın evinizde mutlaka bulundurmanız gereken bitkiler kategorisinde yer alır.

 Massengena Bitkisi Sarı Yeşil Tonlarıyla Aynı Gün Teslim

 Gösterişli ve yeşil yaprakları ile kapalı alanlarda sıklıkla yetiştirilen bitkilerden biridir. Parlak ve yeşil yapraklarının merkezlerine doğru sarı tonları dikkat çeker. Kalın bir gövdeye sahip olan bitki kolay büyür ve bakımı oldukça kolaydır.

 

 Massengena Bitkisi Özellikleri

 

 Massengena bitkisi Dracaena fragrans ismi ile de bilinir. Bu bitkinin güzel iki tonlu yaprakları bulunur. Asparagaceae familyasının alt ailesi olan Agavoideae ailesinden bit bitki türüdür. Massengena, Afrika'nın tropikal bölgelerinde doğal bir şekilde yetişen bir bitkidir. İç mekanlar için uygun olması sebebiyle hediye alternatifi olarak da sıklıkla tercih edilir. Bitkinin 150 kadar farklı türü vardır ve bunların tamamının zehirli olma özelliği bulunur.

 

 Massengena çoğunlukla sürgün ile sunulur. Bu bitkinin sürgünü, kesilmiş bitkinin altında iki yaprakçık geliştirir. Bu sayede iç mekanlarda bile iyi bir büyüme sağlar. Doğal ortamında tek bir sürgünü vardır. Bu sayede birkaç metre kadar yüksekliğe çıkabilmektedir. Gövde yüksekliğine göre iç mekanlarda 150 santimetre uzunluğa ve 60 santimetre genişliğe ulaşır.

 

 İki ince çizgiyi barındıran geniş sarı merkezli çizgiler, bitkinin koyu yeşil yapraklarının çok daha özel hale gelmesine yardımcı olur. Bitkinin yapraklarının görünümü kılıç şeklindedir. Hafif bükülmüş bir görünümleri bulunur. Yaprakları çoğunlukla 10 santim genişliğe ve 90 santim uzunluğa sahiptir.

 

 Massengena Bakımı Nasıl Olmalıdır?

 

 Massengena bitkisinde maksimum büyümeyi sağlamak adına aydınlık bir yer belirlenmesi gerekir. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmaması oldukça önemlidir. Bu sebeple yarı gölge alanlarda bakım yapılmalıdır. Yapısal olarak kararlı ve besin bakımından zengin olan iç mekan bitki toprakları kullanılmalıdır.

 

 Bakımının doğru bir şekilde yapılması ile gür ve yeşil yapraklı çizgilerle dolu gerçek rengini ortaya çıkaracaktır. Bitkinin düzenli olarak sulamaya ihtiyacı olsa da çok fazla sulanmasından kaçınmak gerekir. Toprağının sürekli nemli tutulmasına özen gösterilmelidir. Çürümenin önüne geçmek adına dikkatli bir şekilde sulama işlemi gerçekleştirilmelidir.