Mavi Orkide Çiçeği Aynı Gün Teslim

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Mavi Orkide


Mavi Orkide

 

Mavi Orkide Çiçeği Çeşitleri ve Fiyatları Aynı Gün Teslimat Seçeneğiyle SalonBitkileri.com'da

 

Sıralama
Fiyat Aralığı

Gönderim Amacı
Işığa Göre


 Birçok kişi bahçelerini diğerlerinden ayıracak o tek benzersiz çiçeği arar. Bazı insanlar için bu eşsiz renkte bir çiçek bulmaktır. Çok az çiçek orkideden daha güzeldir ve mavi orkide çiçekleri en çok arananlardan bazılarıdır.

 Ekolojik dünya çok çeşitli şekillere ve inanılmaz renklere sahip bitkilerle doludur. Çiçekler söz konusu olduğunda en etkileyici olanlarından biri dünya çapında milyonlarca fanatik ve hayran kulübü oluşturacak kadar sevilen bir bitki olan mavi orkide çiçeğidir.

 

 1.000'den fazla cins ve 21.000'den fazla benzersiz orkide türü ile Orchidaceae ailesi inanılmaz derecede sürprizlerle doludur. Bu türler arasında mavi orkide oldukça nadirdir.

 

 Doğada doğal olarak bulunan mavi orkide türleri aşağıdaki şekildedir:

 

 Mavi Aganisia Orkidesi (Aganisia cyanea)

 

 Mavi Aganisia Orkidesi genellikle Brezilya, Venezüella ve Kolombiya'nın tropikal bölgelerinde bulunur. Sıcağı seven bir orkide türü olan Aganisia Orkidesi çoğu orkide türünden önemli ölçüde daha fazla nemi kaldırabilir.

 

 Mavi Bayan Orkidesi (Thelymitra Crinite)

 

 Mavi Bayan Orkidesi Avustralya'nın güneybatı bölgelerine özgü bir orkide türüdür. Artan güneş ışığına maruz kaldıktan sonra çiçek açma eğilimleri nedeniyle genellikle güneş orkideleri olarak adlandırılan bir cinse ait karasal bir türdür.

 

 Mavi Vanda Orkidesi (Vanda Coerulea)

 

 Hindistan, Myanmar ve Tayland'ın daha serin bölgelerine özgü olan bir orkide türüdür. Mavi vanda orkidesi yaprak dökmez ve açık ormanlık alanlardaki ağaç kabuğunda yetişir. Bu orkide, Orchidaceae familyasındaki birkaç "gerçek mavi orkide" den biri olarak kabul edilir

 

 Neden Orkide Hediye Edilir?

 

 Orkideler en popüler hediyeler arasındadır çünkü pek çok farklı renk ve tasarıma sahiptirler ve her türlü durum için mükemmeldirler. Orkideler saflığın, refahın ve sağlığın sembolleri olarak görülürler.

 Aynı zamanda onları yetiştirenlere mutluluk ve iyi şans getirdikleri de düşünülmektedir.

 

 Orkideler genel olarak çiçek dilinde çekicilik, incelik, güzellik, aşk, düşünceli olma, mükemmellik, erkeklik ve doğurganlık anlamına gelir. Viktorya döneminde orkideler zenginlik ve lüksün sembolü olarak görülüyordu. Mavi orkide, güzelliğin, enderliğin ve benzersizliğin yanı sıra maneviyatın da simgesidir.

 

 Siz de sevdiklerinizi veya kendinizi bu benzersiz çiçek ile mutlu etmek isterseniz Salonbitkileri.com web adresindeki birbirinden güzel orkide seçeneklerini inceleyebilirsiniz.