Mini Orkide Çeşitleri Aynı Gün Teslim
Aynı Gün Teslim Bitki, Orkide, Çiçek ve Hediyeler
bitki ara sepet

Mini Orkide


Mini Orkide

 

Mini orkideler minik boyutları ve kolay bakımları ile popüler iç mekan bitkileri arasındadır. Mini orkideler ufak boyutlarıyla her yere sığar ve rengarenk çiçekleriyle odalarınıza renk katar.

 

 Rengarenk Mini Orkidelerle Evinizi Süsleyin

Sıralama

 Mini Orkide Nedir?

 

 Mini orkide adı gibi orkidenin minik bir türüdür. Ortalama orkidelerden daha ufak olan boyutları ile mini orkide ev dekorunuz için mükemmel bir iç mekan bitkisidir. Standart boy boy orkideler gibi mini orkide de çeşitli renklerde olur. Beyaz, pembe, sarı, yeşil, mor ve turuncu renklerde olabilirler.

 

 Mini orkideler tam boy muadillerinden daha kompakt olduklarından, genellikle daha küçük çiçek açarlar, ancak bu çiçekler daha büyük orkide çiçeklerininkine eşit canlı bir renkte olur.

 Mini Orkidelerin çoğu, uygun şekilde bakıldıkları sürece birkaç ay çiçek boyunca çiçek açar. Çiçeklenme süresi ise orkidenin nasıl bakıldığına ve belirli bir türe bağlı olarak değişebilir.

 

 Mini Orkide Bakımı Nasıl Yapılır?

 

 Mini orkidelerin en popüler iç mekan çiçeklerinden biri olmasının nedeni bakımının oldukça kolay olmasıdır. Tıpkı tam boyutlu benzerleri gibi mini orkideler de büyümek için minimum bakım gerektiren dayanıklı bitkilerdir.

 

 Mini orkidelerinize bakarken izleyebileceğiniz adımlar aşağıdaki şekildedir:

 

 Orkidenizi soğuk hava akımlarından ve güneye bakan sıcak güneşten uzak, aydınlık bir pencereye yerleştirin.

 

 Orkidenizi 7-10 günde bir köklerini 15 dakika suya batırarak veya birkaç buz küpü vererek sulayın.

 

 Saksıdan çıkan kuru yaprakları, buruşmuş çiçek saplarını ve ölü kökleri düzenli olarak kesin.

 

 Eşit miktarda azot, potasyum ve fosfor içeren dengeli bir gübre kullanın.

 

 Senede bir kere ilkbahar aylarında saksı değişimi yapın.

 

 Bir mini orkidenin yaşam döngüsü tohum üretimi, çimlenme, tohum oluşumu, tohum olgunlaşması, çiçeklenme ve üreme olmak üzere altı aşamadan oluşur. Mini Orkideler uygun bakım koşullarında bakıldığında yıllarca hatta on yıllarca yaşayabilir.

 

 

 Mini orkideler güzellikleriyle evlerinizi süsleyebileceğiniz en çekici çiçeklerden biridir. Çeşitli renklerde olduğundan dolayı mini orkide birçok alanda dekoratif amaçla kullanılabilen popüler bir çiçektir. Ufak boyutları ile her köşeye her odaya sığar.

 

 Siz de salonbitkileri.com’dan sevdiklerinize veya kendinize birbirinden güzel ve renkli mini orkide hediye ederek evinize tarz ve renk katabilirsiniz.