Mor Orkide Çiçeği Çeşitleri Aynı Gün Teslim

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Mor Orkide


Mor Orkide

 

Orkide, tarih ve kültürle dolu, sembolizm ve anlam açısından zengin bir çiçektir. Her biri kendine özgü sembolizmi olan muhteşem renklerde binlerce farklı orkide türü vardır. Mor orkide de bunlardan biridir. Mor orkide, ilkbaharda ortaya çıkan ilk orkidelerden biridir.

 

 Mor Orkide

 

Sıralama
Fiyat Aralığı

Renk
Gönderim Amacı

Işığa Göre


 Orkideler dünyanın her yerinden gelir ve var olan bilinen en eski çiçeklerden biridir. Bir saksıda olduğu kadar bir bukette de harika olan orkidelerin neden dünyanın en popüler çiçekleri arasında olduğunu anlamak kolaydır.

 

 Büyüleyici çiçeklerden biri olan orkideler çeşitli renk ve türlerde olmaktadır. Mor Orkide çiçeği de bu türler arasındadır. Orijinal ismi The Early Purple Orchid mor orkide pembemsi mor çiçekler açan bir bitkidir.

 

 Mor Orkide Özellikleri

 

 Mor orkide Avrupa’nın bir bölümünde özellikle Birleşik Krallık ve İrlanda’da oldukça yaygın bir bitkidir. Etkileyici mor yapraklara sahip olan mor orkide çiçeğinin özellikleri aşağıdaki şekildedir:

 

 45-60 cm’ye kadar büyüyebilirler.

 

 Genellikle mor lekeli dikdörtgen taban yaprakları bulunur.

 

 Gövdesi morumsu bir renkte olan mor orkide çiçeğinin kök sistemi, yuvarlak veya elips şeklinde iki yumrudan oluşur.

 

 Sapın tabanında gruplandırılmış yapraklar dikdörtgen-mızrak şeklinde, soluk yeşil, bazen kahverengimsi-mor beneklidir.

 

 Çiçeklenme boyutu 7,5–12,5 santimetre uzunluğundadır ve yoğun silindirik sivri uçlarda toplanmış 6 ila 20 çiçekten oluşur.

 

 Çiçeğin boyutu yaklaşık 2,7 cm’dir ce çiçek renkleri pembemsi mor şeklindedir.

 

 Yan çanak yapraklar yumurtamsı mızrak şeklinde ve diktir, ortanca taç yapraklar daha küçüktür.

 

 Mor orkidelerin çiçek açma dönem Nisan ayından Haziran ayına kadar olan dönemdir.

 

 Mor Orkide Neyi Sembolize Eder?

 

 Morun esrarengiz tonu her zaman orkide severleri ve hayranlarını cezbetmiştir. Dünyanın en eski ve yaygın çiçeklerinden biri olan orkide, tarih boyunca çeşitli kültürler arasında bir takım farklı anlamlar geliştirmiştir.

 

 Mor orkideler genellikle kraliyet ve zenginlik sembolleri olarak görülür. Hayranlık, saygı veya haysiyet ifade etmek için de kullanılabilirler.

 

 Hediye olarak mor orkide göndermek hayranlık beslediğiniz birine hürmetinizi göstermenin en güzel yoludur. Siz de salonbitkileri.com üzerinden mor orkide göndererek bu nefes kesici çiçeği alanlara duyduğunuz hayranlık ve saygıyı gösterebilirsiniz.