Odaya Göre Salon Bitkileri Aynı Gün Teslimat

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Salon Bitkileri


Sıralama
Tür


Fiyat Aralığı


Renk

Gönderim Amacı


 Salon Sarmaşığı

 

 Güneş alamayan mekanlar için uygun bir bitkidir. Çünkü bu bitkimiz az ışıkta bile yaşayabilen bir bitkidir. Görüntüsüne bakıldığında ve adından da anlaşılacağı üzere yeteri kadar büyüdüğünde iç mekanlara orman havası verebilmektedir.

 

 Orkide

 

 Narin bir bitki olan orkiden sabah akşam güneş görmesi gerektiğinden az güneş alan mekanlar için uygun değildir. Bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar çoktur. Orkideler için toprak, ışık, ısı, su dengesi çok önemlidir.

 

 Çin Herdemyeşili

 

 Bakım konusunda ihmalkar olduğunu düşünenlere uygun bir çiçektir. Yaprak dökmeyen bitki olarak tanınan Aglaonemayı biraz ihmal etseniz bile iyi görünmeye devam edecektir. Bu bitkinin toprağını hafif nemli tutmanız, bitkinin uzun bir süre sizinle birlikte olması için yeterlidir.

 

 Arokarya Çiçeği

 

 Geniş bir mekana sahip kişiler için oldukça uygun olabilir. Dekoratif olarak mekanın kendini göstermesine yardımcı olur. Ancak fazla sıcağı sevmediğinden serin bir yerde aydınlık ama direkt güneş ışınlarından uzak bir yer olması tavsiye edilir.

 

 Atatürk Çiçeği

 

 Kırmızı-yeşil renkleri ile salon bitkileri arasında dikkat çekici bir bitkidir. Doğrudan güneşle temasından kaçınmanız gerekmektedir. Yaz ve ilkbahar aylarında çokça sulama yapmak çiçeğe iyi gelecektir. Ancak çiçeklenme döneminde verdiğiniz su miktarını azaltmanız gerekmektedir.

 

 Kaktüsler

 

 Bakımı en kolay bitkilerdendir. Doğal ışığı severler. Çok sıklıkla su vermekten kaçınmanız gerekir. Oldukça dayanıklı bitkilerdir.

 

 Devetabanı

 

 Salon bitkileri arasında en çok tercih edilen bitkilerin başında gelir. Zengin karışımlı toprağı sever. Gölge alanları sever. Fazla sıcağı sevmediğinden direkt güneş gören yerlerde bulundurmamanız gerekir. Yazın bolca sulamanız gerekmektedir.

 

 Aşk Merdiveni

 ,

 Yapraklarının görüntüsü dikkat çekicidir. Dönem dönem su ihtiyacı değişiklik gösterir. Gelişme döneminde bol, kış aylarında ise az su vermelisiniz. Belli aralıklarla gübreleme isteyen bir bitkidir.

 

 Para Bitkisi

 

 Diğer adı Plea olan para bitkisi, yuvarlak küçük yapraklara sahiptir. Islak toprak sevmez. Parlak ışık sever.