Şeflera Schefflera Çiçeği Aynı Gün Teslimat

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Şeflera


Şeflera Bitkisi Özellikleri

 

Şeflera bitkisi, bütün iç mekanlarda ve ofislerde bir ev bitkisi olarak bulunmaktadır. Dekoratif yaprakları olan güçlü bitki, her şeyden önce çok sağlamdır. Dikimi ve bakımı için bilmeniz gereken pek çok önemli konu vardır. Tayvan'a özgü egzotik bitki olan şeflera, adını, ışınlar halinde düzenlenmiş parlak yeşil yapraklarına borçludur.

Şeflera Çiçeği En Şık Salon Bitkisi

Sıralama
Fiyat Aralığı

 

 En popüler iç mekan bitkilerinden biridir, aynı zamanda bir ofis bitkisi olarak da takdir edilir. Çünkü bakımı çok kolaydır ve coşkulu bir şekilde büyür. Çoğu zaman, sipariş kapsamında bir köpük gövdeye bağlı olarak da sunulur.

 

 Şeflera Bitkisi

 

 Yaprak dökmeyen şeflera bitkisi ince, dik bir yapıya sahiptir ve 2 metreden fazla yüksekliğe ulaşır. Zor dallandığı için, daha iyi bir yoğunluk elde etmek son derece önemli olmaktadır. Şeflera yaprakları 13 santimetreye kadar uzunlukta olmaktadır. 9 ila 15 yaprakçıktan oluşan bir el şeklinde sıralanmış ve dönüşümlüdürler.

 

 Çok yaygın olan şeflera, en popüler yeşil bitkilerden biridir. Genel olarak, bakması hoş olmasının yanında son derece kolay giden bir iç mekan bitkisidir. Aslen nemli tropik bölgelerden, özellikle Asya ve Orta Amerika'da 30 metre yüksekliğe ulaşabilmektedir.

 

 Şeflera bitkisi havayı temizleyen bitkilerdir ve bu bilgi bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Ek olarak, bu bitkilerin, onlarla birlikte yaşayan insanların ruh halini ve üretkenliğini artırdığı, hafızayı ve konsantrasyonu geliştirdiği ve stresi ve yorgunluğu azalttığı bilinmektedir.

 

 Şeflera Bitkisi Bakımı

 

 Şemsiye benzeri konfigürasyonlarda büyüyen zümrüt yapraklarından meydana gelen cömert bir gölgelik ile şeflera ideal bir yer bitkisidir. Şeflera en iyi orta ila parlak dolaylı ışıkta büyür. Ancak daha düşük ışık seviyelerine de uyum sağlarlar.

 

 Şefera günde yaklaşık dört saat güneş ışığı aldığı sürece çok mutlu bir bitki olacaktır, ancak parlak, dolaylı güneşte en hızlı büyüyeceğini de unutmayın. Şeflera bitkinizi, sık sık güçlü, doğrudan güneş ışığı alan bir alana yerleştirmemeniz önemlidir. Tropikal şeflera bitkisi çok fazla doğrudan ışığa maruz kalırsa yanacaktır.

 

 Şeflera bitkinize ihtiyacı olan suyu sağlamak çok kolaydır. Birçok tropik bitki gibi, şeflera da sadece üst toprağı kuruduğunda suya ihtiyaç duymaktadır. Yaklaşık on günde bir, toprağının üst kısmına dokunulduğunda kuru hissettiğinizde sulanması gerekeceği anlamına gelmektedir.