Sukulent Çeşitleri Dekoratif Türler Aynı Gün Teslimat

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Sukulent


Sukulent Çeşitleri Ve Bitkisi Hakkında

Bitki ve çiçekler, ortam dekorasyonunda uyum elde edebilmek için çok tercih edilen parçalardır. Bu parçalardan biri de son derece popüler olan ve şık görünen sukulentlerdir. sukulent bitkisi, bakımı kolay olması sebebiyle ve harika bir görünüme sahip olması sebebiyle oldukça fazla tercih edilen bitkilerden biridir.  

Sukulent Bitki ve Çeşitleri Aynı Gün Teslim

Sıralama
Fiyat Aralığı

 Sukulent Bakımı 

 Sukulent bitkilerinin uzun ömürlü olarak kullanılabilmesi için bakımlarının doğru yapılması gerekir. sukulent ekstra bakıma ve özene ihtiyaç duymayan, adaptasyon yetenekleri fazla olan bitkilerden biridir. Sukulentleri ister iç mekanlarda ister dış mekanlarda tercih edebilirsiniz. Ormanlarda hayatta kalabildiği gibi çöl iklimlerinde de hayatta kalabilirler.

 Şişkin ve dikey yaprakları ile oldukça hoş görünüme sahip olan sukulentlerin bakımında en önemli detay, topraklarının çok nemli kalmamasıdır. Sukulent sınıfına giren yaklaşık 50 çeşit bitki vardır. Aşırı su istemeyen ve normal seviyede ışık alan bir bölgenin yeterli olduğu sukulentlerle sizler de harika ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

 Sukulent Modelleri ve Türleri

 Bitki familyası oldukça kapsamlıdır. Bu familyaya ait olan bitkilerden biri olan sukulentlerin de birçok çeşidi vardır. Sempervivum antlanticum en çok yetiştirilen ve en çok tercih edilen sukulent modellerinden biridir. Hawortia isimli sukulent türü ise iç mekana özellikle en uyum sağlayan ve en iyi görünen bitkilerden biridir.

 Aşırı uzun boylara ulaşmayan ve dikine büyüyen bu bitki, son derece popüler olarak tercih edilir. Yuka isimli sukulent ise genellikle dış mekanda tercih edilen ve daha ince yapraklara sahip olan bir bitkidir. Sukulentleri kaktüs sınıfında değerlendirenler olsa da benzer özellikleri olmasına rağmen kaktüs olarak değerlendirilemez.

 Sukulent modelleri genellikle küçük saksılarda olarak tercih edilir. Aşırı büyüme göstermedikleri için çok yer kaplayan büyük saksılarda tercih edilmezler. Dilerseniz ofis gibi mekanlarda ikişerli ya da üçerli olarak tasarlanan saksılarda sukulentleri tercih edebilirsiniz.

 Ev içi dekorasyonunda tercih edilirken banyo tasarımlarında ya da yaşam alanlarında yaygın olarak kullanılır. Son derece hoş görünüme sahip olan ve bakımı da bir o kadar kolay olan sukulentler, tercih eden herkesin beğendiği bitki türlerinden biridir. İster başkasına hediye olarak isterseniz de kendiniz için Salon Bitkileri web sayfasında seçim yapabilirsiniz.