Yuka Çiçeği Bitkisi Dekoratif Aynı Gün Teslimatlı Hediyeler

Üye Olun. İlk Alışverişe Özel İndirim : salonbitkileri2024

 

bitki ara sepet

Yuka Bitkisi


Yuka Bitkisi Özellikleri

 

Yuka Bitkisi, doğrudan yerden çıkan ya da bir gövdede büyüyen uzun, sivri yapraklara sahiptir. Yaprakları yeşil, bazen biraz kremsi beyaz ve daima keskin kenarlı olmaktadır. Fakat yuka aslında 5 metre yüksekliğe kolayca ulaşabilen bir bitkidir. Bitki, nispeten kuru bir havada güneşlenmeyi sevdiği çöl bölgelerinde büyür. Bazı yabani çeşitleri çiçek açar, fakat kapalı yuka bitkisi çiçek açmaz.

 Yuka Bitkisi ve Çeşitleri Aynı Gün Teslim

Sıralama
Fiyat Aralığı

 Yuka Bitkisi Özellikleri

 

 Yuka bitkisi, çeşitli iklimlere uyum sağlar ve bir dereceye kadar kuraklığa direnebilir. Dünyada 40'tan fazla yuka bitkisi türü ve yaklaşık 24 alt türü vardır. Bu da inanılmaz bir şekil, boyut ve renk çeşitliliği yaratmaktadır.

 

 Yuka, iç ve dış mekan tasarım bitkileri olarak popüler bir seçimdir ve faydalı özelliklerini korurken kaplarda da yetiştirilebilirler. Kendi şifalı bitkilerinizi ya da yiyeceklerinizi yetiştirmek istiyorsanız, ancak alan ve güneş ışığı konusunda sınırlı hissediyorsanız, konteyner bahçeciliği için de mükemmel bir seçim olabilir.

 

 Yuka Bitkisi Faydaları

 

 Yuka bitkisi çiçekleri ve meyveleri besleyicidir ve karbonhidrat oranı yüksektir. Bitkinin ayrıca artrit, kolit, hipertansiyon ve migren baş ağrılarının tedavisinde faydalı olduğu bilinmektedir. Bitkide bulunan yüksek miktarda C vitamini ve antioksidanlar, bağışıklık sistemini güçlendirerek bizi hücre mutasyonlarından ve serbest radikal hasarından korumaktadır.

 

 Ayrıca, iç mekana yerleştirildiğinde, yuka bitkisi kayda değer hava temizleme özelliklerine sahiptir. Havadaki toksinleri giderir ve cilt üzerindeki kızarıklıkların ve küçük çiziklerin iyileşmesine de katkıda bulunur.

 

 Yuka Bitkisi Bakımı

 

 Yucca bitkisinin bakımı çok basittir, çünkü çok az su ve dikkat gerektirir. Doğrudan güneş ışığı almayan bir alana yerleştirmek en iyisidir. Artan büyüme, yapraklarda kahverengi uçlara veya beyaz nekrotik lekelere neden olabilir. Hafif bir gübreleme bitkinin büyümesine yardımcı olur, ancak tamamen büyümüş bitkiler için gerekli değildir. Toprak, bitkiyi dik ve iyi drene edecek kadar ağır olmalıdır.

 

 Kaplarda etkili yuka bitkisi büyümesi için üçe bir kum ve turba karışımı idealdir. Yuka, kış boyunca tutulan taze tohumdan 60-70 derece sıcaklıklarda çimlenir. Tohumlar siyah veya çok koyu kahverengi olmalıdır. Yarılma belirtileri göstermeye başlamalıdır ki hala yeşil iseler, orijinal bitkiden ayrılmaya hazır değillerdir.