Areka Palmiyesi ve Çeşitleri Aynı Gün Teslimat
Aynı Gün Teslim Bitki, Orkide, Çiçek ve Hediyeler
bitki ara sepet

Areka Palmiyesi


Areka Palmiyesi

 

Bitki türleri sayılamayacak kadar fazladır. Bunların bir kısmı yaygın olarak bilinse de adı yeni yeni duyulmaya başlananlar ve hiç duyulmayanlar hala vardır. Bitkiler iç mekan ve dış mekan dekorasyonlarında tercih edilebildiği gibi birisine hediye için de tercih edilebilir. Bu bitkilere doğru bakım yapıldığı zaman son derece uzun süre büyüyerek sizinle yaşar. Areka palmiyesi de son dönemlerde yaygın olarak tercih edilen bitkilerden biridir.

 Areka Palmiyesi ve Çeşitleri Aynı Gün Teslim

Sıralama

 Areka Palmiyesi Bakımı

 

 Bitkilerin birçok alanda kullanılması oldukça yaygındır. Sokakların dışında ofislerde, evlerde, cafe ve restoranlarda dekor amaçlı da tercih edilmektedir. Areka palmiyesi de sık tercih edilen bitki türlerinden biridir. Bitki yetiştirmeyi sevenlerin tercihleri arasında yer alan bu palmiye türü, her mevsim yeşilliğini koruması ile dikkat çeker. Her yaprağının güneşi doğrudan alabilmesi oldukça önemlidir.

 

 Bu yüzden güneş alan bir alandaysa bile sık sık saksının yönü değişmelidir. Sıcak dönemlerde haftada iki kez, soğuk dönemlerde ise haftada bir kez sulanması yeterli olacaktır. Karanlık ortamlar ona göre değildir. Bu yüzden mutlaka pencere önlerinde yer alması gerekir. Aksi takdirde hızla sararır.

 

 Areka Palmiyesi Bakımında Püf Noktalar

 

 Evde bitki bakımı, temel detayları öğrendikten sonra oldukça kolaydır. Her bitkinin bazı hassas ve püf noktaları vardır. Areka palmiyesi de temel detayları bilindiğinde bakımı oldukça kolay olan bitki türlerinden biridir. Areka palmiyesinin en önemli özelliği mutlaka güneşi doğrudan alması gerektiğidir. Eğer herhangi bir sararma ya da solma meydana gelirse mutlaka bitki vitaminleri almanız gerekir.

 

 Her sene mutlaka bir miktar toprak eklenmelidir. Her iki yılda bir de saksı değişimi mutlaka yapılmalıdır. En uygun saksı değişimi bahar aylarında yapılmaktadır. Maksimum 6 metreye kadar uzayabilen bu bitki, yeterince iyi koşullarda 12 metreye kadar büyüme gösterebilir.

 

 Görsel olarak ince ve diken gibi sivrilen yaprakları dağınık bir şekilde büyür. Adeta özgürlüğü simgeliyor gibi görünen bu bitki şahane görünümü ile yaşam alanları ve salonlar için son derece şık bir görünüm sağlar. Siz de areka palmiye türlerine bakara birbirinden çeşitli saksı modellerinde olan bu bitkiden almak isterseniz salon Bitkileri web sayfasına gelebilirsiniz.