Barış Çiçeği Spathiphyllum Bitksi Aynı Gün Teslimat
Aynı Gün Teslim Bitki, Orkide, Çiçek ve Hediyeler
bitki ara sepet

Barış Çiçeği


Barış Çiçeği

 

Barış çiçeği yetiştirilmesi oldukça kolay olan ve aynı zamanda havayı temizleyen bir iç mekan bitkisidir. Bu güzel ev bitkilerinin yetiştirilmesi oldukça kolaydır, ancak barış çiçeklerinin ne sıklıkta sulanacağını ve yaprakları sarktığında veya sarardığında ne yapılacağını bilmek önemlidir.

 

 Barış Çiçeği Beyaz Yelken Bitkisi

Sıralama
Renk
Ürün Çeşitleri
Renk
Ürün Çeşitleri

Ne İçin


 

 Yelken çiçeği ya da Spathiphyllum olarak da bilinen barış çiçeği kolay bakımlarıyla ünlü sevilen bir ev bitkisidir. Barış çiçeği Araceae familyasının bir üyesidir. Amerika ve Asya kıtasına özgü olan barış çiçeği daha çok tropikal bölgeleri sevmektedir.

 

 Bu harikulade bitki adı ve doğası ile uyumlu olarak saf beyaz çiçekler açar. Pek çok inanışa göre barış çiçeği sonsuzluğu, uyumu ve gelişmeyi temsil eder. Bu nedenle barış çiçeği yakınlarınıza ve sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en güzel bitkilerdendir.

 

 Barış Çiçeği Özellikleri

 

 Barış çiçekleri Tropikal Orta ve Güney Amerika'ya özgü Arum ailesindeki tropikal, yaprak dökmeyen bitkilerdir. Bu bitkiler, benekli güneş ışığı ve tutarlı nem ve nem aldıkları orman zemininde gelişirler. Bu koşulları evde yaratmak, barış çiçeğinizin mutlu ve sağlıklı olmasını sağlamanın anahtarıdır.

 

 Barış çiçeği bir ev bitkisi olarak havayı temizleme yetenekleriyle iyi bilinirler. Barış çiçeği karbon monoksit ve formaldehit gibi zehirli gazları parçalamakta ve nötralize etmekte harikadır.

 

 Barış çiçeği aynı zamanda taze ve canlı tutulmalarının çok kolay olmasından dolayı ideal bir hediyelik bitkidir. Siz de sevdiklerinize en güzel barış çiçeklerini göndermek için Salonbitkileri.com ziyaret edebilirsiniz.

 

 Barış Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

 

 Barış çiçeği soğuk havayı sevmez bu nedenle yeterli ışık alan sıcak bir alanda tutulmalıdırlar. Yeterli ışığa sahip olan barış çiçeği yazın başlarından başlayarak beyazdan kirli beyaza kadar çiçekler üretir ve doğru koşullarda yıl boyunca çiçek açmaya devam eder.

 

 Barış çiçekleri tamamen kuru toprağı sevmezler ancak sürekli ıslak toprakta tutmak da kök çürüğü mantar oluşumlarına neden olabilir. Bu nedenle Barış çiçeğinin toprağı nemi tutabilmeli ve zamanla yavaş yavaş kurumalıdır.

 

 Birkaç yılda bir ilkbahar aylarında bitkinin saksısını değiştirmek barış çiçeği için iyidir çünkü tazelenen toprakla bitki daha çok büyüyebilir ve bir noktada bölünmeye başlayabilir.