Dağ Palmiyesi Chamadora Bitkisi Aynı Gün Teslimat
Aynı Gün Teslim Bitki, Orkide, Çiçek ve Hediyeler
bitki ara sepet

Dağ Palmiyesi


Dağ Palmiyesi

 

Dağ Palmiyesi, piyasadaki en popüler bitkilerden biridir. Uzun yıllardır döneminden beri çok sevilmekte ve beğenilmektedir. Oturma odası, evin en güzel odası olarak kabul edilir ve en önemli misafirler için ayrılır. Bu kapsamda dağ palmiyesi bitkisinin oturma odasında olması, kişinin zenginliğini ve toplumdaki konumunu kanıtlamanın bir yoludur. Bu zarif, parlak yeşil bitkilerin pinnate yaprakları vardır, yani birden çok ince, kemerli gövdeden açılırlar. Çok hoş ve faydalı bir bitki olmaktadır.

 

 Dağ Palmiyesi ve Aranjman Çiçekler

Sıralama

 

 Yapraklar, bitkiden kesildikten sonra 40 güne kadar hayatta kalabildikleri için dağ palmiyesi çiçek aranjmanlarında, süslemelerde ve çelenklerde çok popülerdir. Büyümesi yavaştır ve tam yüksekliğe ulaşması yıllar alabilir. Dağ palmiyesi, dolaşımdaki toksinleri havadan filtrelemede ve onları oksijene dönüştürmede çok etkilidir.

 

 Aynı zamanda havayı arındırmak için en iyi bitkilerinden biridir. Ayrıca cildinizin nemlenmesine de yardımcı olabilir. Araştırmalara göre bitkiler terlediğinde havadaki nemi artırıyor, bu da cilt hassasiyetlerini ve kuruluğu gidermeye yardımcı oluyor. Boyut olarak da iç mekanda 60 cm ila 1,2 m; açık havada da 1,2 ila 5 metre ölçülerine ulaşabilirler.

 

 Dağ Palmiyesi Bakımı ve İpuçları

 

 Dağ palmiye bitkilerinin bakımı kolaydır, nispeten de düşük ışık ve düşük sıcaklıklara uyum sağlayabilirler. Yeşil başparmakları olan ve bitki macerasına yeni başlayanlar için harika bir seçenektir. Soğuğu önlemek için pencerelerden uzakta, filtrelenmiş güneş ışığı olan aydınlık bir yere yerleştirin.

 

 Hafif besleyicilerdir ve büyüme mevsimi boyunca yalnızca bir veya iki kez gübrelemeye ihtiyaç duyarlar. Soğuk aylarda dağ palmiyesi bitkisini beslemeyin. Saksı değişimi yalnızca iki yılda bir gerekli olabilir, ancak bitki zayıf bir kök sistemine sahip olduğundan bu konuda dikkatli olunmalıdır.

 

 Dağ Palmiyesinin Faydaları

 

 Araştırmalar, doğal ortamlarda ve ekili bahçelerde vakit geçirmenin ruh halini iyileştirdiğini ve stresin olumsuz etkilerini azalttığını göstermiştir. Çalışma ve çalışma alanlarında dağ palmiyesi bitkisine sahip olmanın, insanların dikkatini ve üretkenliğini arttırdığı da kanıtlanmıştır.

 

 Bakımı çok kolay olan bu bitki paranızın karşılığını çok iyi bir şekilde verir. Yeşil bir ortam yaratmak için, oturma odanıza bir dağ palmiyesi alarak harika bir ortam yaratabilirsiniz.