Zeytin Ağacı ve Çeşitleri Aynı Gün Teslimat
Aynı Gün Teslim Bitki, Orkide, Çiçek ve Hediyeler
bitki ara sepet

Zeytin Ağacı Bitkisi


Zeytin Ağacı Bakımı Ve Kullanımı

Kapalı alan dekorasyonunda en çok tercih edilen parçalardan biri de zeytin ağaçlarıdır. Evlerde bakılabilecek boyutlarda olan ve şahane bir görünüme sahip olan zeytin ağaçları her görenin ilgisini çekmektedir. Üstelik bakımı da oldukça kolaydır. Hem ev hem de ofislere oldukça yakışan minyatür zeytin ağacı - zeytin bonsai modelleri oldukça fazla rağbet görmektedir.

 Dekoratif Zeytin Ağacı Bitkisi

Sıralama

Zeytin Ağacının Evde Bakımı

 Ev ortamında zeytin ağacı - zeytin bonsai tercih edenlerden biriyseniz, bakım önerilerini de bilmeniz gerekir. Böylece bitkileriniz daha uzun ömürlü, sağlıklı ve canlı görünüme sahip olur. Zeytin ağaçları, normalde sahip oldukları bitki örtüsünden de anlaşılabileceği gibi ılıman ve güneşli alanları sever.

 Ev içerisinde konumlandırdığınız alanda mutlaka güneş görmesi ve aydınlık olması gerekir. Toğrağının sürekli nemli kalması da oldukça önemlidir. Bunun için gün içerisinde mutlaka kontrol ederek sulama yapılması gerekir. Toprağı su içerisinde bırakmadan sulama düzenli olarak yapılmalıdır.

 Zeytin ağacınızın büyüklüğü ile orantılı şekilde su vermeniz önemlidir. Gün içerisinde en az 6 saat gün ışığı almasına da dikkat etmeniz gerekir. Hızlı olmasa da zamanla büyümesinin ardından gerekirse saksı değişimi yaparak büyüyen köklerini de rahat ettirmeniz önemlidir.

 Evde Zeytin Ağacı Modelleri

 Evde minyatür zeytin ağacı tercih edecek olanlar birçok model arasından seçim yapabilir. Bunlar saksıda orta büyüklükte ya da masa bitkisi şeklinde daha küçük olan modeller tercih edilebilir. Bu modeller ile hem bitki sevginizi besleyecek hem de bulunduğunuz ortama da ayrı bir şıklık ve modernlik katacaksınız.

 Birbirinden farklı saksı modellerinde, birbirinden farklı boylarda olan zeytin ağaçlarını Salon Bitkileri web sayfasından görüntüleyebilir, dilediğiniz model için sipariş verebilirsiniz.

 Zeytin Ağacı Meyve Verir mi?

 Minyatür meyve ağaçları ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de meyve verip vermedikleridir. zeytin ağacı - zeytin bonsai da bunlardan biridir. Minyatür olarak tercih edilen ve evlerde bakımı yapılabilen minyatür zeytin ağaçları, doğru şekilde bakılırsa ve 3-4 yaşına ulaşırsa meyve vermeye başlar.

 Bu sayede de harika bir görünüm elde eden bu zeytin ağaçları ile siz de sevimli bir zeytin ağacına ve meyvelerine sahip olarak modern bir tasarım görünümü de yakalayabilirsiniz.