Doğum Günü Mesajları ve Sözleri En Yaratıcı Şiirler ve Çiçekler
Aynı Gün Teslim Bitki, Orkide, Çiçek ve Hediyeler
bitki ara sepet

Doğum Günü Mesajları


Doğum Günü Mesajları

Özel günlerde sevdiklerimizden bir arama almak bir mesaj almak her zaman mutlu eder ve kendimizi değerli hissetmek motivasyonumuzu arttırır. Özellikle doğum günlerinde sevdiklerimize kutlama mesajları göndeririz ya da mesajlar alırız. Duygu ve düşünceleri samimi bir şekilde yazmak ve bu günleri kutlamak manevi anlamda oldukça önemlidir. Birbirini seven ve değer veren insanlar arasında mesafeler varsa bu kutlama mesajları daha büyük önem taşır. Peki doğum günü mesajları atarken nasıl fikirlerden yararlanmak gerekir, kime ne şekilde mesajlar atılabilir?

Doğum Günü Mesajları Atarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğum günü mesajı atmak, karşınızdaki insanın değerli hissetmesini sağlar. Ancak doğum günü mesajı atarken bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Bu detayları belirleyen bazı şeyler şunlardır;

Kime doğum günü mesajı attığınız,
Doğum gününü kutlayacağınız kişi ile aranızdaki bağ ve samimiyet,
Doğum günü kutlayacağınız saat bile oldukça önemlidir.
Bu detayların hepsi kişi ile aranızda olan bağı simgeler ve bazı durumlarda doğum günün kutladığınız herkes samimi olduğunuz biri olmayabilir. Özellikle iş yerlerinde arasında sadece iş bağı bulunan kişiler arasında daha ciddi diyaloglar söz konusudur. Bu gibi durumlarda doğum günü mesajlarında kullanılan dil de daha resmi olmalıdır.

Yakın Arkadaşa Nasıl Doğum Günü Mesajları Gönderilir?

Yakın arkadaşlar arasındaki bağlar bambaşka olduğu için doğum günü mesajları da oldukça samimi bir dil kullanılmalıdır. Yakın arkadaşa doğum günü mesajı atarken, her zaman yanında olduğunuzu belirten ve aranızda güzel ya da komik anları hatırlatan bir mesaj atabilirsiniz. Duygu ve düşüncelerinizi istediğiniz gibi uzun uzun yazmak, samimi olmak arkadaşlarınız ile aranızdaki bağları güçlendirecektir. Yakın arkadaşlarınıza atacağınız doğum günü mesajları herhangi bir kalıba sığmadığı için örneklerin dışında, ne hissediyorsanız o şekilde olmalıdır.

Resmi Doğum Günü Mesajları Kimlere Atılır ve Nasıl Olmalıdır?

Doğum günü mesajları samimi arkadaşlar arasında atılabildiği gibi iş bağlantısı olan kişiler arasında da atılır. İş arkadaşları, firma çalışanları veya firmaların müşterilerine karşı resmi dille atılan mesajlarda vardır. Bu mesajlar iş bağlantılarını diri tutmak amacıyla veya çalışan motivasyonunu yükseltmek amacıyla atılır.

Bu mesajlarda oldukça resmi bir dil kullanılmalı ancak arada samimi iyi niyetler belirtilmelidir. Resmi dil kullanılarak atılan mesajlara örnek olarak; "Doğum gününüzü en içten dileklerimizle kutlar. Sağlıklı, huzurlu, başarılı bir hayat geçirmenizi dileriz." ya da "Doğum gününüzü kutlar, sevdiklerinizle sağlıklı bir yaşam dileriz." şeklinde mesajlar atılabilir.

Kadınlara Doğum Günün Mesajları Atarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özel günler herkes için önemlidir. Ancak bilinen bir gerçektir ki kadınlar için özel günlerde hatırlanmak oldukça önemlidir. Kadınların doğum günün kutlarken aranızdaki samimiyet oldukça önemlidir. Doğum gününü kutlayacağınız kişi duygusal anlamda yakın olmak istediğiniz bir kadınsa yazacağınız mesajda oldukça özenli olmalıdır. Kadınlar bu gibi durumlarda kullanılan kelimelere oldukça dikkat ederler. Özellikle bir kasına duygularınızı açmak veya aranızdaki ilişkiye bir isim koymak istiyorsanız gelecek planlarınıza yönelik kelimeler kullanmak oldukça doğru olacaktır. Örneğin;

Birlikte yaşayacağımız nice güzel günlerimizin olması dileğiyle. Nice senelere.
Geriye kalan hayatının bir parçası olacağım ve nice güzel doğum günlerini kutlayacağımız huzurlu zamanlarımıza, doğum günün kutlu olsun.
Bu ve bunun gibi aranızdaki samimiyet derecesine bağlı olarak ve aranızda sık kullandığınız sıfatlara da yer vererek doğum günü mesajlarınızı yazabilirsiniz. Doğum günü mesajlarının veya kutlamalarının yeni başlangıçlar için önemli bir zaman olduğu unutulmamalıdır.

Erkeklere Doğum Günü Mesajları Atarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özel günlere kadınların verdiği önem herkes tarafından bilinir. Ancak erkekler içinde özel günlerde hatırlanmak oldukça önemlidir. Özellikle duygusal anlamda aranızda bağ olan kişilerden doğum günü mesajı almanın cinsiyetle pek alası yoktur. Herkes sevdiği insanlar tarafından hatırlanmak ve özel hissettirilmek ister.

Erkeklere doğum günü mesajı atarken aranızdaki samimiyete bağlı olarak kullanacağınız kelimeleri seçebilirsiniz. Örneğin sevgilinize veya eşinize özel bir doğum günü mesajı atmak istiyorsanız, "İyi hayatımdasın, iyi ki varsın, her zaman yanımda olduğu için teşekkür ederim." gibi kelimeler kullanarak karşınızdaki kişiye hem değerli hissettirmiş olursunuz hem de özgüvenini arttırmış olursunuz.

 

Doğum Günün Mesajı Atarken Saat Önemli Midir?

Doğum günü mesajı atarken zaman dilimi de oldukça önemlidir. İş arkadaşları, akrabalar veya aranızda daha resmi bir bağ olan kişilere atılan mesajlar için saat pek önemli olmasa da sizin için özel olan kişilere mesaj atarken saatlere çok dikkat etmelisiniz. Özellikle duygusal bağınızın olduğu kişilerin doğum gününü ilk kutlayan kişi olmak çok özeldir. Duygusal bağınızın kuvvetli olduğu veya kuvvetli olmasını istediğiniz kişilere ilk mesaj atan olmak için gece saat 00.00'dan sonrayı beklemek çok ince ve özel bir davranış olacaktır.

Doğum Günü Mesajlarını Anlamlı Hediyelerle Desteklemek

Doğum günü mesajı dendiği zaman akıllara sadece telefonlarla atılan kısa mesajlar gelir. Ancak doğum günü mesajlarını anlamlı hediyelerle desteklemekte oldukça anlamlıdır. Doğum gününü kutlamak istediğiniz kişinin ev ya da iş adresine bir hediye göndererek içerisinde bir kart yazabilirsiniz ya da doğum günü mesajı ile eş zamanlı bir hediye gönderebilirsiniz.

Bu sayede mesajınız daha akılda kalıcı ve daha özel olacaktır. Özellikle arada mesafelerin olduğu ve iki kişinin birbirinden uzak olmak zorunda kaldığı doğum günlerinde bu tip anlamlı şeyler yapmak daha özel olacaktır.

Doğum Günü Mesajlarında Yazım Kurallarına Dikkat Etmek

Doğum günü mesajları yazarken mesaj diline de dikkat etmek gerekir. Bu durum resmi dil kullanılarak yazılan mesajlarda daha büyük önem taşır. Resmi dil kullanılarak yazılan mesajlarda büyük harflere, noktalama işaretlerine ve diğer imla kurallarına dikkat etmek daha profesyonel görünmenizi ve resmiyeti öne çıkarmanızı sağlayacaktır.

Sadece resmi doğum günü mesajlaşmalarında değil günlük hayatınızda normal konuşmalar üzerine yaptığınız mesajlaşmalarda yazım kurallarına dikkat etmek oldukça önemlidir. Yazım kurallarına dikkat eden kişiler her zaman daha özenli kişiler olarak bilinir.

Sosyal Medyada Fotoğraflı Doğum Günü Mesajı Paylaşmak

İnternet kullanımı ile birlikte sosyal medya kullanımı da oldukça yaygınlaştı. Birçok sosyal medya platformunda arkadaş listenizde olan kişilerin doğum günleri bulunur. Bu doğum günleri geldiği zaman uygulama sizi bilgilendirir. Bu sayede sevdiğiniz kişilerin ve diğer arkadaşlarınızın doğum günlerini unutmazsınız. Aynı zamanda sosyal medyada doğum günlerini fotoğraf paylaşarak kutlamak da oldukça popülerdir.

Doğum günü kutlarken yapılan paylaşımı, doğum gününü kutladığınız kişi ile birlikte arkadaş listenizdeki diğer kişilerde görür. Sosyal medya üzerinden herhangi bir doğum günü kutlaması ile alakalı mesaj paylaşacaksanız birçok kişinin de görebileceğini unutmayarak daha özenli kelimeler kullanmalısınız.

Örneğin bir arkadaşınızın sosyal medya üzerinden fotoğrafını paylaşarak doğum gününü kutlamak istiyorsanız doğru fotoğraf seçimi yapmalı ve birçok kişiye arkadaşınızın kötü çıktığı bir fotoğrafı göstermekten kaçınmalısınız. Birçok kişiye, hayatınızdaki kişinin yerini ve önemini duyurmak zor olabilir. Bu mesajın sadece ilgili kişi tarafından okunmasını istiyorsanız sosyal medya uygulamaları üzerinden özel mesajlaşma bölümlerini de kullanabilirsiniz.